Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 28.11.2008

Karabin KBKS, 69 sztuk amunicji 5,6 mm, 9 mm rewolwer gazowy, amunicję gazową, pistolet typu Makarov z magazynkiem załadowanym 8 nabojami zabezpieczyli policjanci z Płońska u 49-letniego obywatela Ukrainy. Z kolei dwie jednostki broni myśliwskiej i amunicję, na które ich dwaj właściciele tak jak i zatrzymany 49-latek nie mieli zezwolenia, znaleźli policjanci ze Zbąszynia. Wszyscy trzej zatrzymani odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci z Płońska podczas przeszukania mieszkania w Ćwiklinie w powiecie płońskim, znaleźli i zabezpieczyli karabin KBKS, 69 sztuk amunicji 5,6 mm, rewolwer gazowy 9 mm, amunicję gazową, pistolet typu Makarov z magazynkiem załadowanym 8 nabojami, szelki do mocowania kabury, noże bojowe i drewnianą maczugę. Przedmioty te należały do 49-letniego obywatela Ukrainy, który od 11 lat legalnie przebywa w Polsce. Mężczyzna przyznał się że znaleziony arsenał należy do niego. Na posiadaną broń nie miał jednak wymaganego pozwolenia. 49-latek został zatrzymany. Policjanci ustalają w jakich celach bron była wykorzystywana przez mężczyznę.

Z kolei policjanci ze Zbąszynia pod Nowym Tomyślem zabezpieczyli dwie jednostki broni myśliwskiej i amunicję, których właściciele nie mieli zezwolenia na ich posiadanie. Pierwsza z nich pozostawiona przez kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji drogowej. Druga schowana w przydomowym garażu.

Dyżurny nowotomyskiej Policji odebrał informację o stłuczce na ul. Garczyńskich w Zbąszyniu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że jej sprawca uciekł pozostawiając samochód .

Funkcjonariusze już po kilku minutach wiedzieli, kto był kierowcą fiata. Bardzo dokładnie opisały go przypadkowe osoby, które widziały całe zdarzenie i wręcz uniemożliwiły mężczyźnie ucieczkę pojazdem z tego miejsca. Dlatego ten, widząc, że nie ma innej możliwości, zaczął uciekać pieszo.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Policjanci w trakcie oględzin fiata, zauważyli w jego wnętrzu na podłodze dwie lunety od broni myśliwskiej. W trakcie dokładnego sprawdzenia samochodu, policjanci znaleźli jeszcze owiniętą w worek broń, a w schowku amunicję.
60-letni mieszkaniec gminy Zbąszyń został zatrzymany. Na broń, którą przewoził w samochodzie nie miał zezwolenia. Jak się okazało samochodem kierował pomimo zakazu sądowego a w dodatku spowodował kolizję drogową.

Kolejną nielegalną broń myśliwską, śledczy ze Zbąszynia zabezpieczyli wczoraj u 65-letniego mieszkańca tej gminy. Tym razem, mężczyzna schował ją wraz z amunicją, lunetą i tłumikiem w swoim przydomowym garażu.
Mężczyźni zostali zatrzymani.

Wszyscy trzej zatrzymani odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozi im do 8 lat więzienia.

  • Broń i amunicja zabezpieczone przez policjantów z Płońska
  • Broń i amunicja zabezpieczone przez policjantów z Płońska
  • Broń zabezpieczona przez funkcjonariuszy ze Zbąszynia
  • Broń i amunicja zabezpieczone przez funkcjonariuszy ze Zbąszynia
Powrót na górę strony