Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali 20 osób z pożaru kamienicy

Data publikacji 28.11.2008

Blisko 20 osób, w tym kilkoro małych dzieci ewakuowali w nocy policjanci po otrzymaniu informacji o pożarze, jaki wybuchł w jednym z budynków mieszkalnych we Wrzelowcu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy cali i zdrowi po dwóch godzinach wrócili do swoich domów.

W nocy ze środy na czwartek dyżurny opolskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek budynku w miejscowości Wrzelowiec, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym, a drzwi do tego mieszkania są zamknięte. Osoba zgłaszająca powiedziała, że może tam przebywać jej sąsiad.
Policjanci pojechali na miejsce zgłoszenia. Zauważyli, że faktycznie z jednego z mieszkań wydobywa się dym. Funkcjonariusze kilkakrotnie dobijali się do drzwi mieszkania. Po pewnym czasie otworzył je jego właściciel. Po wejściu do środka policjanci zauważyli duże kłęby dymu wydobywające się ze strychu.

Policjanci z uwagi na zagrożenie życia pozostałych mieszkańców budynku przystąpili do ich ewakuacji. W sumie wyprowadzili z budynku 20 osób, w tym kilkoro dzieci. Na miejsce została wezwana straż pożarna oraz karetka pogotowia. Po trwającej około dwie godziny akcji gaśniczej mieszkańcy powrócili do swoich domów. Na szczęście nikt z osób nie został poszkodowany.

Policjanci utalają przyczyny tego zdarzenia. Niewykluczone, że prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia była nieszczelność przewodu kominowego.

Powrót na górę strony