Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca po narkotykach, a pasażer z narkotykami

Data publikacji 28.11.2008

Wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn. 22-letni Rafał Ś. i 25-letni Mariusz K. wpadli podczas kontroli drogowej. Jechali oplem. W trakcie interwencji okazało się, że pasażer posiada działkę narkotyków, a kierowca znajduje się pod wpływem działania środków odurzających. Dziś obaj zatrzymani usłyszą zarzuty.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z wywiadu zatrzymali do kontroli drogowej opla jadącego ulicą Nowaka-Jeziorańskiego. Kiedy samochód zatrzymywał się policjanci zauważyli, że nagle pasażer odkręcił szybę i wyrzucił na zewnątrz małe, srebrne zawiniątko. Wywiadowcy zareagowali natychmiast. Zabezpieczyli foliową torebkę, wylegitymowali obu mężczyzn.

Bardzo szybko ustalili, że odrzucone zawiniątko należy do pasażera, 25-letniego Mariusza K. Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana. Natomiast siedzący za kierownicą 22-letni Rafał Ś. zachowywał się bardzo dziwnie. Policjanci podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem działania środków odurzających. Obu mężczyzn zatrzymali.

W komendzie przy ulicy Grenadierów technicy kryminalistyki przeprowadzili test, który wykazał, że zabezpieczona substancja to marihuana o wadze 0,1 grama. Kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie po zbadaniu przez lekarza wyszło na jaw, że jechał oplem będąc pod wpływem narkotyków.

Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnej celi. Dziś w sekcji dochodzeniowo-śledczej policjanci przedstawią mężczyznom zarzuty. Mariuszowi K. grożą 3 lata więzienia za posiadanie środków odurzających. Z kolei na dwa lata więzienia sąd może skazać kierowcę opla.
 

Powrót na górę strony