Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka opiekowała się małym dzieckiem mając ponad 3,5 promila

Data publikacji 29.11.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi matce 16-sto miesięcznego chłopca podejrzanej o to że będąc w stanie nietrzeźwości w takim stanie sprawowała opiekę nad dzieckiem. 35-letnia wrocławianka w chwili zatrzymania przez policjantów miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

28 listopada 2008 roku ok. godz. 20:00 oficer dyżurny został powiadomiony telefonicznie, że w jednym z mieszkań na wrocławskim Ołbinie, matka opiekuje się dzieckiem będąc w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. Funkcjonariusze zastali w domu 35-letnią wrocławiankę wraz z 16-sto miesięcznym dzieckiem. Od kobiety w trakcie rozmowy policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Ponadto miała ona problemy z utrzymaniem równowagi.

Przeprowadzone badanie wykazało u niej ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście dziecku nic się nie stało i zostało przekazane pod opiekę najbliższych.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony