Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z narkotykami i bez prawa jazdy

Data publikacji 29.11.2008

Jazda z prędkością 177 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie innych pojazdów na przejściu dla pieszych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej to tylko część wykroczeń, jakie popełnił 21-letni kierowca Hondy. Mężczyzna odpowie również za jazdę wbrew zakazowi sądowemu oraz posiadanie środków odurzających.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Radzyniu Podlaskim. Policjanci pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem zwrócili uwagę na jadący za nimi samochód osobowy marki Honda, mający niemieckie tablice rejestracyjne. Po chwili kierowca wyprzedził patrol i znacznie zwiększył prędkość. Początkowo jechał krajową 19-stką, a następnie skręcił na drogę K-63. Kierowca Hondy w ciągu kilku minut naruszył szereg przepisów drogowych m.in. nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania. Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym. Kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Po kilku minutach pościgu wjechał na stację paliw znajdującą się w miejscowości Biała, gdzie porzucił swój samochód i zaczął uciekać pieszo.

Mężczyzna nie cieszył się zbyt długo wolnością. Kryminalni zatrzymali mężczyznę na jednej ze stacji paliw w Radzyniu Podlaskim.

Piratem drogowym okazał się 21-letni Michał J. mieszkaniec powiatu kieleckiego. Jak ustalili policjanci posiada obecnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w samochodzie, którym uciekał policjanci odnaleźli 6,4grama suszu zawierającego w swoim składzie marihuanę.

Michał J. został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za jazdę wbrew sądowemu zakazowi, posiadanie narkotyków oraz naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Powrót na górę strony