Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójstwo podczas alkoholowej libacji

Data publikacji 29.11.2008

Policjanci z Jastrzębia Zdroju zatrzymali mężczyznę, który podczas libacji alkoholowej ugodził śmiertelnie nożem współbiesiadnika. Za ten czyn przestępca w więzieniu może spędzić resztę swojego życia. Do zdarzenia doszło przy ulicy Gagarina w Jastrzębiu Zdroju w piątkowy poranek.

Jak wstępnie ustalili policjanci, libacja alkoholowa trwała całą noc i brało w niej udział trzech mężczyzn. Około godziny 8.00 między 37-latkiem i jego 51-letnim kompanem doszło do sprzeczki. Młodszy z nich podczas tej awantury chwycił kuchenny nóż i ugodził mieszkańca Jastrzębia Zdroju w klatkę piersiową. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł przed przyjazdem pogotowia ratunkowego wezwanego przez 39-letnią właścicielkę mieszkania.

Sprawca po zatrzymaniu przez śledczych miał w wydychanym powietrzu ponad 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu skąd po wytrzeźwieniu trafi przed oblicze prokuratora i sądu. Za ten czyn przestępca w więzieniu może spędzić nawet resztę swojego życia.

Jak się okazało 37-latek w czerwcu opuścił zakład karny, w którym przebywał między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Powrót na górę strony