Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego pobicia w rękach policji

Data publikacji 29.11.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj wieczorem w Kazimierzu Dolnym brutalnie pobili właściciela posesji. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:30 na ul. Nadrzecznej w Kazimierzu Dolnym. Policjanci ustalili, że właściciel jednej z posesji prawdopodobnie zwrócił uwagę dwóm młodym mężczyznom, którzy odkręcali tablice rejestracyjne z pojazdów. Wtedy napastnicy rzucili się na niego. Zadawali ciosy rękoma i kopali po całym ciele. Gdy 40-letni mężczyzna upadł na ziemię sprawcy zadali mu kilka uderzeń w głowę dużym kamieniem. W pewnym momencie pojawił się świadek zdarzenia, który głośno zaczął wzywać pomocy. Kiedy oprawcy to usłyszeli, pozostawili mężczyznę i zaczęli uciekać.

Na miejsce przyjechali policjanci. Na podstawie rysopisów sprawców po 2 godzinach kryminalni weszli do jednego z pensjonatów w Kazimierzu Dolnym, gdzie zatrzymali sprawców pobicia. Okazali się nimi 22-letni Kamil W. oraz 20-letni Artur S. mieszkańcy gminy Raszyn. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Sprawcy pobicia po wykonaniu niezbędnych czynności zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony