Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca, próbował przejechać policjanta

Data publikacji 30.11.2008

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 33-letni Marek M. najpierw nie miał zamiaru poddać się policyjnej kontroli, a następnie próbował przejechać jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci zmuszeni byli użyć broni. Pijany mieszkaniec Węgorzewa teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jeśli usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Dzisiejszej nocy o godzinie 1.15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie od patrolu służby kryminalnej otrzymał informacje o dziwnym zachowaniu kierowcy vw passata. Na ulicy Jaracza kierowca prowadzący auto nagle zawrócił i przyspieszając pojechał w kierunku wyjazdu z miasta. Policjanci włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe, i pojechali za samochodem, chcąc skontrolować kierowcę. Jednak on nie miał zamiaru zatrzymać się. W pewnej chwili kierowca passata skręcił w kierunku miejscowości Janówko, a następnie wjechał na jedną z posesji, gdzie się zatrzymał.

Policjanci wysiedli z radiowozu, aby wylegitymować pirata drogowego. W tym momencie kierowca ściganego auta ruszył wprost na jednego z nich, próbując go przejechać. Ratując swoje życie policjant był zmuszony użyć broni. Jednak strzały nie zatrzymały kierowcy. Potrącił on funkcjonariusza zderzakiem samochodu, a następnie kilka metrów wiózł go na masce passata.

Do pościgu włączyły się inne patrole. Policjanci prewencji zatrzymali auto w pobliżu dworca PKP w Węgorzewie.

Kierowca po wyjściu z samochodu, forsując pobliskie ogrodzenie, próbował jeszcze uciekać. Nadaremnie, bo za chwilę już siedział w radiowozie. Marek M. 33-letni mieszkaniec Węgorzewa po zatrzymaniu szarpał się, nie stosował się do wydawanych poleceń. Był kompletnie pijany. Miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiejszą noc 33-latek spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Prawdopodobnie oprócz odpowiedzialności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, ucieczkę przez policjantami, może usłyszeć zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna był wcześniej karany za oszustwa oraz znęcanie się nad rodziną.

Powrót na górę strony