Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona myśliwska flinta

Data publikacji 30.11.2008

Realizując jedną z akcji na rzecz zwalczania kłusownictwa, mińscy kryminalni zabezpieczyli myśliwską flintę i kilka sztuk amunicji śrutowej. Broń znaleziono podczas przeszukania domu należącego do mieszkańca cegłowskiej gminy 30-letniego Piotra K. Militaria ocenią teraz biegli. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z mińskiej Sekcji Kryminalnej od dłuższego czasu podejrzewali, że jeden z mieszkańców cegłowskiej gminy Piotr K./30l/ może ukrywać w domu broń palną, służącą prawdopodobnie do nielegalnego kłusownictwa.

Kryminalni dokładnie zaplanowali całą akcję. Zanim weszli do gospodarstwa Piotra K, dokładnie zbadali całą okolicę. Policjanci sprawdzali pomieszczenie za pomieszczeniem. Podejrzenia potwierdziły się, kiedy w jednym z nich odnaleziono broń, dwulufową flintę myśliwską z dopiętą ładownicą i kilka sztuk amunicji.

Tego samego dnia do aresztu trafił właściciel militariów Piotr K. Broń zabezpieczono i zabrano do depozytu. Flinta trafi do biegłych z zakresu balistyki i broni, a policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach sprawdzą w jaki sposób u Piotra K. znalazły się myśliwskie militaria.

Powrót na górę strony