Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trefna" odzież i sitodruki

Data publikacji 30.11.2008

Piotrków Trybunalski – policjanci zabezpieczyli sita drukarskie i klisze do ich naświetlania z zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz blisko 1000 sztuk odzieży tzw. "podróbek". 28 listopada policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą na podstawie postanowienia prokuratorskiego przeszukali pomieszczenia firmy mieszczącej się w Łodzi i zajmującej się usługami w zakresie sitodruku komputerowego.

W wyniku przeszukania w ręce śledczych wpadły 82 sita drukarskie posiadające zastrzeżone znaki towarowe znanych firm. Sita służyły do oznaczania odzieży podrobionymi znakami towarowymi w celu jej sprzedaży.

Zabezpieczono także 168 klisz do naświetlania sit drukarskich posiadających zastrzeżone znaki oraz blisko 1000 części odzieży z naniesionymi już "lewymi" emblematami. W czasie działań policjanci znaleźli także komputer z projektami pirackich nadruków oraz pojedyncze sztuki bluzeczek będących wzorami oferowanych do sprzedaży podróbek. "Trefny" towar zabezpieczono.

Zatrzymano także współwłaściciela firmy i projektanta nadruków. Współwłaściciel - mieszkaniec Krakowa został przesłuchany w charakterze świadka, a projektantowi - mieszkańcowi Pabianic przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Projektant - plastyk przyznał się do oznaczania odzieży zastrzeżonymi znakami towarowymi i potwierdził, że czynił to w celu uzyskania korzyści majątkowej.
 

Powrót na górę strony