Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z maczetą na policjantów

Data publikacji 30.11.2008

Kiedy w pogoni za napastnikami dwaj policjanci i strażnik miejski wbiegli na osiedle na ich drodze stanęło sześciu mężczyzn. Jeden z nich wyjął spod kurtki maczetę i ruszył na funkcjonariuszy. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia na funkcjonariuszy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do wydarzeń doszło dziś w Dębicy o wpół do drugiej w nocy. Kilka chwil wcześniej pod ratuszem młody człowiek został pobity przez trzech napastników. Pokrzywdzony wiedział, że w budynku są strażnicy miejscy, którzy tej nocy pełnili służbę wraz z policjantami.

Czterej funkcjonariusze (dwóch policjantów i dwóch strażników) podjęli interwencję. Strażnik miejski, który odebrał zgłoszenie już po chwili zatrzymał jednego z napastników, dwaj pozostali uciekli w stronę osiedla Igloopol. Funkcjonariusze, pobiegli za nimi. Jeden z napastników podczas ucieczki rzucił w nich butelką. Kiedy uciekinierzy znaleźli się na osiedlu, próbowali ukryć się przed pościgiem w grupie kolegów. Nie zmyliło to policjantów, którzy szybko ich rozpoznali. W stronę funkcjonariuszy posypały się wyzwiska, a z grupy wystąpił mężczyzna i ruszył na policjantów wywijając długim nożem. Policjanci wezwali go do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia i zagrozili użyciem broni. W tej sytuacji napastnik zrezygnował i posłuchał polecenia funkcjonariuszy. W chwilę po tym on i dwaj podejrzani o pobicie zostali zatrzymani.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Właściciel maczety ma 22-lata, jego dwaj koledzy 19 i 22 i 26 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi, nożownik miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nóż został poddany oględzinom, okazało się, że ma 33 cm długość.

Przestępstwo czynnej napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia na funkcjonariusza wykonującego czynności służbowe jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10. Za pobicie przewidziana jest kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony