Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń i amunicję ukrył na działce

Data publikacji 01.12.2008

Dwa karabiny i 400 sztuk amunicji odkryli policjanci na działce koło Czarnkowa w województwie wielkopolskim. 30-letni Adam M., właściciel broni, został zatrzymany przez policjantów wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP na Białołęce. Broń zabezpieczyli z kolei poproszeni o pomoc policjanci z Czarnkowa. Za nielegalnego posiadanie broni grozi mu do 10 lat więzienia.

Gdy stołeczni policjanci dowiedzieli się, że pewien mieszkaniec Białołęki posiada nielegalną broń i amunicję, postanowili to sprawdzić. Z ich informacji wynikało też, że mężczyzna jest pasjonatem broni i może ją trzymać na własny użytek, być może do kłusownictwa.

Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania nie odnaleziono żadnej broni. Policjanci jednak wiedzieli, że 30-letni Adama M. ukrył ją prawdopodobnie na działce rekreacyjnej należącej do matki. Ustalili dokładnie miejscowość, w której znajduje się posesja i wszystkie niezbędne informacje przekazali policjantom z komendy powiatowej Policji w Czarnkowie w województwie wielkopolskim, z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu przeszukania. Podczas czynności odnaleziono ukryte pod meblami dwa karabiny: MOSIN i MAUSER oraz 400 szt. amunicji do tej pierwszej jednostki.

Zatrzymany 30-latek sam przyznał się, że strzelał z tej broni. Wcześniej nie miał konfliktu z prawem. Karabiny i amunicję policjanci zabezpieczyli do dalszych badań. Teraz sprawą zajmie się prokuratura w Czarnkowie. Za nielegalne posiadanie broni mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony