Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni handlarze zatrzymani

Data publikacji 01.12.2008

Czterech nielegalnych handlarzy płyt, odzieży i kosmetyków zatrzymali w sobotę i niedzielę policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy. Wśród nich jest obywatel Indii, Polak, obywatel Wietnamu i Armenii. Zabezpieczono ponad 100 płyt z filmami, płyt play-station, podrobioną odzież różnych markowych firm oraz ponad 70 sztuk kosmetyków różnego rodzaju.

Najpierw w ręce Policji wpadł obywatel Indii. W sobotę pod czas kontroli punktów sprzedaży wokół stadionu przyłapano go na gorącym uczynku, gdy próbował sprzedać "pirackie" płyty. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego65 płyt play-station oraz 16 krążków PC-DVD. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nielegalny handlarz poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywnie 1.000 złotych.

W niedzielę z kolei policjanci z Pragi zatrzymali Macieja Ż. On również handlował nielegalnymi płytami. Wśród zabezpieczonych krążków były 32 płyty DVD z filmami oraz 13 płyt na play-station. Po usłyszeniu zarzutów on również poddał się dobrowolnie karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywnie 200 złotych.

Tego samego dnia zatrzymano też obywatela Wietnamu. Ten natomiast handlował podrobioną odzieżą i obuwiem opatrzonym zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mężczyznę przesłuchano i postawiono mu zarzut z ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Dobrowolnie poddał się karze 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie 1.500 złotych.

Dobrowolnie poddał się karze również obywatel Armenii. Tego funkcjonariusze przyłapali, gdy handlował kosmetykami z zastrzeżonymi znakami. Po usłyszeniu zarzutów poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywnie 300 złotych. We wszystkich opisanych zatrzymaniach nastąpił przepadek zabezpieczonych rzeczy.
 

Powrót na górę strony