Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrwali bankomat i wieźli go wózkiem przez miasto

Data publikacji 01.12.2008

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Jest on jednym z trzech sprawców, którzy wyrwali ze ściany bankomat, a później wózkiem przewozili go przez miasto, aby w ustronnym miejscu wyjąć z niego gotówkę. Na widok radiowozu zamaskowani mężczyźni zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem grozi mu 10 lat więzienia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 3:00 oficer dyżurny głogowskiej Policji otrzymał telefoniczną informację, że na jednej z ulic miasta trzej mężczyźni na wózku wiozą dużą metalową skrzynię. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.

Funkcjonariusze po przybyciu zauważyli trzech zamaskowanych mężczyzn transportujących duży przedmiot. Kiedy zauważyli radiowóz wszyscy trzej rzucili się do ucieczki, pozostawiając uszkodzony wózek z ładunkiem. Policjanci podjęli pościg. Po krótkim pościgu zatrzymali jednego z nich.

Mężczyzna był zamaskowany, miał na głowie założoną kominiarkę. Następnie funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony przedmiot. Wtedy okazało się, że to co ukradli złodzieje to bankomat. Jak się okazało sprawcy wyrwali go z terenu pasażu mieszczącego się nieopodal centrum handlowego. Po wyrwaniu urządzenia załadowali go na wózek i przewozili do miejsca, gdzie prawdopodobnie chcieli wyjąć z niego gotówkę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Teraz policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia jak i pozostałych sprawców tego czynu.

Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony