Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zemsta za przegraną

Data publikacji 01.12.2008

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w kradzież automatów do gry zatrzymali legionowscy kryminalni. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak 29-letni Paweł G. i 30 letnia Monika K. jednego wieczoru przegrali prawie 2 tysiące złotych. Cała czwórka przyznała się już do winy, za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci z Nieporętu na rozpracowanie grupy osób, która podejrzewana jest o kradzież dwóch automatów do gry z jednego z barów w Nieporęcie. Warte prawie 50 tysięcy złotych maszyny zniknęły z lokalu w nocy. Nad ranem właściciel baru zgłosił ich kradzież.

W kręgu podejrzanych znalazła się jedna z pracowniczek lokalu oraz mężczyzna i kobieta, którzy tamtego wieczoru przegrali na automatach prawie 2 tysięce złotych. Oprócz maszyn z pomieszczeń „zniknęło” także urządzenie rejestrujące obraz z kamer umieszczonych w barze. Przestępcy chcieli w ten sposób zatrzeć za sobą wszelkie ślady i utrudnić prowadzącym sprawę identyfikację sprawców kradzieży. Policjantom nie przeszkodziło to jednak w szybkim wyjaśnieniu sprawy.

Legionowscy kryminalni w odstępie kilku dni zatrzymali wszystkich podejrzanych, dwie kobiety 37-letnią Katarzynę G. i 30-letnią Monikę K. oraz dwóch mężczyzn 22-letniego Janusza J. i wspomnianego wcześniej 29-letniego Pawła G., karanego już i notowanego w policyjnych kartotekach. Mężczyźni korzystając z „przychylności” jednej z pracownic lokalu przed jego zamknięciem wynieśli maszyny i wywieźli je do lasu w okolicach Wołomina, gdzie opróżnili z pieniędzy, a później spalili i zakopali.

Całej czwórce postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony