Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradziony samochód, poszukiwany kierowca

Data publikacji 01.12.2008

Uciekał kradzionym samochodem, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego. Po 20-minutowym pościgu został zatrzymany. Okazało się, że był poszukiwany. Teraz grozi mu kara do 10 tal więzienia, ponieważ uciekając spowodował zagrożenie w ruchu drogowym.

Około godz. 17:30 jeleniogórscy policjanci zauważyli w Szklarskiej Porębie pojazd, który jak podejrzewali, miał zamontowane kradzione tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać go do kontroli, jednak kierowca nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać. Do pościgu dołączyły kolejne radiowozy i po 20 minutach uciekinier został zatrzymany w Barcinku.

Okazało się, że 25-letni kierowca jest poszukiwany listem gończym, a samochód, którym uciekał został skradziony kilka dni wcześniej. W trakcie ucieczki mężczyzna złamał szereg przepisów drogowych, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

25-latka osadzono w areszcie śledczym. Teraz odpowie za kradzież pojazdu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony