Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy ksiądz wpadł w policyjną zasadzkę

Data publikacji 02.12.2008

39-letni mężczyzna, który podając się za księdza dokonywał oszustw i wyłudzał pieniądze, wpadł w policyjną zasadzkę. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Policjanci ustalają osoby przez niego poszkodowane. Mężczyzna tylko na terenie Podkarpacia mógł dopuścił się kilkunastu oszustw. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze informacje o oszuście dotarły do policjantów już w maju 2007 roku. Wtedy to, właściciel jednego z rzeszowskich hoteli zgłosił, że został oszukany przez mężczyznę podającego się za księdza, który zarezerwował pokoje i wyżywienie dla kilkunastu osób i nie zapłacił. Współpracujący z hotelem przedstawiciel firmy transportowej, która miała przewieść gości z lotniska do hotelu, także nie odzyskał pożyczonych oszustowi pieniędzy.

Z analizy tej sprawy oraz kolejnych, na które policjanci natrafili wynikało, że oszustw mógł dokonać ten sam mężczyzna, podający się za różne osoby.

Zebrane informacje i rysopisy przekazane przez poszkodowane osoby, pozwoliły policjantom z sekcji kryminalnej na ustalenie sprawcy. Policjanci ustalili, że poszukiwany może pojawić się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przekazali te informację miejscowym funkcjonariuszom. Typowania były trafne. Gdy 39-letni oszust pojawił się w ustalonym miejscu, natychmiast został zatrzymany przez Policję.

Już podczas wstępnych czynności został rozpoznany przez osoby, które oszukał podczas zeszłorocznego majowego pobytu w Rzeszowie. Decyzją sądu, aresztowano go tymczasowo na okres trzech miesięcy.

Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony