Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzice porzucili trójkę dzieci

Data publikacji 02.12.2008

Nawet pięć lat pozbawienia wolności może grozić rodzicom trójki małych dzieci, pozostawionych bez opieki, w jednym z domów w podpasłęckiej miejscowości. W domu przebywał jedynie znajomy rodziny, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dzieci trafiły do szpitala. Były wyziębione. Policjanci szukają nieodpowiedzialnych rodziców.

Wczoraj jeden z pracowników socjalnych z gminy Młynary powiadomił policjantów o tym, że troje dzieci w wieku od 18 miesięcy do 5 lat pozostaje bez opieki. Na miejscu funkcjonariusze zastali wyziębione maluchy. Dwóch chłopców i dziewczynka były niekompletnie ubrane i głodne. W domu panował bałagan i było brudno. Dzieci trafiły do szpitala w Pasłęku.

Ponadto funkcjonariusze przeszukali posesję i teren przyległy do gospodarstwa. Niestety rodziców nie znaleziono. Policjanci przesłuchali pracownika socjalnego i 56-letniego mężczyznę, który był w domu. Wstępne ustalenia wskazują, że 25-letnia matka zostawiła dzieci i wyjechała 28 listopada z mężczyzną, który pracował w gospodarstwie. Jej śladem wyruszył 48-letni konkubent, pozostawiając dzieci pod opieką pijanego kolegi.

Niewykluczone, że rodzice usłyszą zarzuty narażenia zdrowia i życia swoich dzieci. Kodeks karny przewiduje za to karę do pięciu lat pozbawienia wolności. O losie maluchów zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
 

Powrót na górę strony