Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty i sprzęt

Data publikacji 02.12.2008

Pięć osób, które wyłudzały kredyty, sprzęt RTV i AGD na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu zatrzymali policjanci z Bochni. Odzyskali także wyłudzony towar na kwotę prawie 30 tys. zł. Osoby te objęto dozorem policyjnym i mają zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat.

Od pewnego czasu policjanci sekcji do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Bochni podejrzewali, że w bocheńskich sklepach oferujących do sprzedaży sprzęt radiowo - telewizyjny i gospodarstwa domowego w systemie sprzedaży ratalnej mają miejsce wyłudzenia towaru.

Policjanci zabrali się do pracy i ustalili, że pewna grupa osób niemal codziennie przez okres 2 – 3 tygodni wyłudzała towary zarówno w sklepach w Bochni, jak również – ze względu na odmowę udzielenia kredytu w placówkach handlowych - w Brzesku i Krakowie.

Policjanci zatrzymali 5 osób w wieku 30 – 50 lat, które na podstawie fałszywych oświadczeń i zaświadczeń o zatrudnieniu wyłudzały towar ze sklepów. Po przedstawieniu zarzutów wobec osób tych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za wyłudzenia kredytów i dokonywanie oszustw kapitałowych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policjanci odzyskali wyłudzony towar na łączną kwotę około 28 tys. zł, w tym m.in. telewizory LCD, zestawy AGD, telefony komórkowe, chłodziarko-zamrażarkę, odtwarzacze DVD, laptopy oraz nawigację GPS.

 

Powrót na górę strony