Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oskarżony nieuczciwy komornik

Data publikacji 03.12.2008

Śląscy policjanci wspólnie z gliwickimi prokuratorami zakończyli śledztwo przeciwko komornikowi i dwojgu asesorom, którym zarzucono nieuczciwe zawyżanie kosztów czynności komorniczych. Podejrzani usłyszeli łącznie 135 zarzutów popełnienia przestępstwa, a nieuczciwe zyski śledczy oszacowali na niemal 150 tys. zł. Całej trójce grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie ze śledczymi z prokuratury okręgowej w Gliwicach zebrali kompletny materiał dowodowy przeciwko nieuczciwemu komornikowi i jego dwojgu współpracownikom. Przestępcza działalność „egzekutora” polegała na zawyżaniu opłat komorniczych.

53-letni komornik i dwoje asesorów działali od 2002 do 2004 roku. W sumie zarobili na tym procederze ponad 143.000 złotych. W prowadzonych wobec poważnych i dużych przedsiębiorstw postępowaniach egzekucyjnych zawyżali opłaty i koszty zastępstwa prawnego w postępowaniu egzekucyjnym głównie na szkodę firm. W jednym tylko przypadku była to kwota ponad 36.000 złotych.

Podejrzanemu komornikowi i jego współpracownikom przedstawiono łącznie 135 zarzutów. Za popełnione przestępstwa oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony