Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ rozbili grupę handlującą kobietami

Data publikacji 03.12.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej Policji w Elblągu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. Młode kobiety trafiały do klubów nocnych na terenie Niemiec i były zmuszane do uprawiania prostytucji. Zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Elbląga. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Krajowej od kilku miesięcy pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Elbląga i okolic. Jej członkowie zajmowali się handlem ludźmi. Młode kobiety miały trafiać do klubów nocnych na terenie Niemiec i uprawiać tam prostytucję.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na zatrzymanie podejrzanych. We wtorek policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej Policji w Elblągu przystąpili do realizacji. Rano zapukali do drzwi jednego z mieszkań w Elblągu. Tam został zatrzymany 39-letni Wojciech K. Natomiast na jednym z osiedli w ręce funkcjonariuszy wpadł 31-letni Robert Z. Obaj znani są miejscowym policjantom.

Mężczyznom już przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi. Mieszkańcom Elbląga grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwrócili się także z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony