Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za rasową dyskryminację

Data publikacji 03.12.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o rasistowskie zachowania wobec dwóch chłopców. Mężczyzna na przystanku i w autobusie zaczepiał i znieważał dzieci, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli ulotki i naklejki o rasistowskich treściach. Za publiczne znieważenie, naruszenie praw i wolności człowieka na tle rasowym, podejrzanemu może grozić kara nawet do lat 3 więzienia.

Wczoraj z samego rana o godzinie 6:40 policjanci z sekcji kryminalnej komisariatu Policji Wrocław Fabryczna mieli informacje, że w jednym z autobusów mężczyzna zachowuje się w sposób rasistowski wobec dwóch chłopców. Tego dnia podczas realizacji czynności w tym autobusie miejskim zatrzymali 28-letniego mężczyznę, mieszkańca Wrocławia.

Policjanci ustalili, że podejrzany w od września br. w różnych okolicznościach -- na przystanku i autobusie groził chłopcom, znieważał ich na tle rasowym i naruszył ich nietykalność cielesną.

Ponadto przy zatrzymanym oraz w jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli różnego rodzaju materiały o treściach rasistowskich, między innymi, ulotki i naklejki. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych w sprawie materiałów.

Za tego typu przestępstwo - publiczne znieważenie, naruszenie praw i wolności człowieka na tle rasowym, podejrzanemu może grozić odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Powrót na górę strony