Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

270 litrów bezakcyzowego towaru w fordzie

Data publikacji 03.12.2008

270 litrów alkoholu bez akcyzy ujawnili policjanci z lubartowskiej drogówki. Nielegalny towar znajdujący się w plastykowych butelkach schowany w bagażniku i za fotelami auta przewoził w fordzie obywatel Armenii. Mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie bezakcyzowych wyrobów grozi mu kara do lat 2 więzienia.

Policjanci z drogówki patrolując ulice Kocka, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Piłsudskiego samochód osobowy marki Ford Eskort. Kierującym okazał się 40 letni obywatel Armenii. Podczas kontroli funkcjonariusze  ujawnili za przednimi fotelami oraz w bagażniku 9 plastykowych 30-litrowych pojemników. Jak się okazało był to alkohol  bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Jego właściciel trafił na komendę. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania wyrobów akcyzowych bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. 

Funkcjonariusze ustalili, że  Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności celno - podatkowych został narażony na straty w kwocie 14 tys. zł. Policjanci ustalają, czy 40-latek mógł handlować nielegalnym towarem. Za posiadanie alkoholu bez polskich znaków akcyzy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch i przepadek zabezpieczonego mienia.

Powrót na górę strony