Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast środków odchudzających sprzedawali zupki instant

Data publikacji 03.12.2008

Trzech oszustów zatrzymali policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą w Bielsku Białej. Mężczyźni za pośrednictwem internetu oferowali do sprzedaży środki odchudzające znanej francuskiej firmy, a w rzeczywistości wysyłali klientom odpowiednio przepakowane zupki instant. Oszukali w ten sposób przeszło 200 osób z całej Polski, wzbogacając się o blisko 50 tys. zł. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci wpadli na trop sprawców przed kilkoma tygodniami. Ustalono, że przestępcza działalność oszustów trwała od początku 2007 roku. Sprawcy korzystali z portalu aukcyjnego oraz witryny internetowej oferując do sprzedaży środki odchudzające. Podszywali się pod znaną francuską firmę dietetyczną i jako ich środki sprzedawali przepakowane zupy w proszku. Do podrobionych opakowań przesypywali zupy "chińskie" polskiej firmy spożywczej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że sprawcy oszukali w ten sposób przeszło 200 osób z całej Polski. Pokrzywdzeni za dostarczony „trefny” towar wpłacali na ich konto od 200 – 1500 złotych. Pakowanie towaru odbywało się domową metodą bez zachowania warunków sanitarnych. Na przestępczym procederze członkowie szajki wzbogacili się o blisko 50.000 złotych.

We wczorajszym zatrzymaniu oszustów uczestniczyli policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania. Jeden ze sprawców usiłował zbiec przed stróżami prawa. 23-latek uciekając gubił dowody swej przestępczej działalności, między innymi twardy dysk z danymi oraz przekazy pocztowe świadczące o nadawaniu przesyłek z fałszywymi środkami odchudzającymi. Wyrzucił także kartę z telefonu komórkowego.

Wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania najstarszego z oszustów śledczy znaleźli 18 kartonów zup instant przygotowanych do sprzedaży. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokuratura i sąd. Za oszustwa grozi im 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony