Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli 60-letnią kobietę

Data publikacji 03.12.2008

Opolscy kryminalni wczoraj zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o to, że napadli na 60 – letnią kobietę. Podczas zdarzenia sprawcy spryskali twarz ofiary najprawdopodobniej gazem i ukradli jej torebkę. Teraz 17 i 18-latek odpowiedzą za rozbój, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak ustali prowadzący sprawę policjanci z komendy miejskiej Policji w Opolu, 28 listopada br. na ulicy Książąt Opolskich dwóch mężczyzn napadło na 60 – letnią mieszkankę Opola. Najprawdopodobniej gazem prysnęli jej w twarz, doprowadzając ją w ten sposób do stanu bezbronności. Napastnicy ukradli kobiecie torebkę z całą jej zawartością (portfel z pieniędzmi i dokumentami, telefon komórkowy oraz rzeczy osobiste). Straty oszacowano na ponad 270 złotych. 60 – latka zaraz po zdarzeniu poinformowała o tym Policję.

Kryminalni z KMP w Opolu natychmiast podjęli działania, które pozwoliły ustalić i zatrzymać. 17-letni Mirosław J. i 18-letni Dawid B. zostali zatrzymani i przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Teraz odpowiedzą za rozbój. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziś prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środków zapobiegawczych. 17 i 18 latek będą podpisywali listę osób dozorowanych.

Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, między innymi telefon komórkowy, który sprzedali w komisie.

 

 

Powrót na górę strony