Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje ozdobnych drzewek w policyjnym areszcie

Data publikacji 03.12.2008

Policjanci z Posterunku Policji w Barczewie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież 200 drzewek Tui z dwóch posesji w miejscowości Łęgajny. 18, 19 i 20-latek przyznali się do popełnienia przestępstwa. Wszyscy skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Funkcjonariusze z posterunku Policji w Barczewie zatrzymali trzech mężczyzn. 18-letni Remigiusz K. 19-letni Łukasz M. i 20-letni Piotr Ł. od 11 do 20 listopada br. z terenu dwóch posesji w miejscowości Łęgajny ukradli 200 Tui, o łącznej wartości 2500  złotych. Zatrzymani przyznali się do kradzieży. Tłumaczyli, że skradzione drzewka sprzedawali mieszkańcom gminy Barczewo, a część z nich wyrzucili na śmietnik.

Mężczyźni skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Wobec 20-letniego Piotra Ł. zastosowano karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, wobec 18-letniego Remigiusza K. 1,8 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz wobec 19-letniego Łukasza M. 1,4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Wobec wszystkich sąd zastosował dozór policyjny oraz kary grzywny. Mężczyźni muszą również  naprawić szkodę.

Powrót na górę strony