Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na kobiety - został zatrzymany

Data publikacji 03.12.2008

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o napady na starsze kobiety na terenie Świdnicy. Jak ustalili policjanci mężczyzna dokonał co najmniej 8 rozbojów, kradnąc osobom poszkodowanym torebki oraz pieniądze.

40-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze Świdnicy, po tym jak chwilę wcześniej został on ujęty przez jednego ze świadków zdarzenia, który przejeżdżając samochodem zauważył jak sprawca napadł na starsza kobietę. Dalsze ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do tego, że 40-latek dokonał także innych napadów. Okazało się, że dokonał co najmniej 8 rozbojów. Zdarzenia te miały miejsce na terenie Świdnicy, w rejonie jednego z centrów handlowych oraz na świdnickich osiedlach i cmentarzu. Sprawca w trakcie rozbojów groził swoim ofiarom niebezpiecznymi narzędziami: nożem lub rozbitą butelką. Doprowadzał je do stanu bezbronności żądając wydania pieniędzy lub zachodząc kobiety od tyłu wyrywał im torebki i uciekał. Do dwóch zdarzeń doszło w ciągu ostatnich kilku dni.

28 listopada 2008 roku około godz.15:30 w rejonie centrum handlowego 40-latek napadł na kobietę, przystawił jej do szyi rozbitą butelkę i zagroził, że jej użyje gdy ta nie wyda mu pieniędzy. Sprawca zabrał 120 złotych i papierosy, a następnie uciekł. Na drugi dzień z rana zaatakował ponownie napadając na 66-letnią Świdniczankę. Sprawca chciał ukraść jej torebkę, jednak kobieta zaczęła krzyczeć i po krótkiej szarpaninie uciekł. Świadek zdarzenia, podjął pościg za uciekającym. Widząc szarpaninę inny mężczyzna jadąc samochodem ciężarowym zatrzymał się i ujął sprawcę rozboju, a następnie powiadomił o zdarzeniu Policję.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
 

Powrót na górę strony