Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni złodzieje zatrzymani

Data publikacji 03.12.2008

Kryminalni z komendy miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Lublina podejrzanych o włamania do samochodów i obiektów handlowych. Sprawcami są 19-latek i jego 16-letni kompan. Starszy już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Jak ustalili policjanci złodzieje mają na koncie 11 włamań do samochodów oraz 4 włamania do sklepów.

Nastolatków zauważył świadek, kiedy próbowali włamać się do samochodu zaparkowanego przy ul. Wolskiej. Świadek powiadomił pracowników ochrony, którzy ujęli złodziei i przekazali Policji. 19-letni Witold M. oraz 16-letni Mateusz D. są mieszkańcami – Lublina. Funkcjonariusze ustalili, że młodzieńcy mają na swoim koncie nie tylko to włamanie. Okazało się, że zatrzymani są sprawcami kilkunastu włamań do samochodów i obiektów handlowych na terenie Lublina. Działali na terenie Lublina od połowy września. Mężczyźni włamywali się głównie do samochodów osobowych. Ich łupem padały w większości radioodtwarzacze, CB-radia, telefony komórkowe, pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. W przypadku włamań do obiektów handlowych kradli wyroby tytoniowe, alkoholowe oraz artykuły spożywcze.

W sumie sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące 11 włamań do samochodów oraz 4 włamań do sklepów. Policjanci oszacowali, że łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 20.000 zł.

19-letni Witold M. już wcześniej dokonywał podobnych przestępstw za co odbywał karę pozbawienia wolności. Oprócz 15 zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych. Recydywista został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.
 

Powrót na górę strony