Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozboje

Data publikacji 03.12.2008

Policjanci z komisariatu Policji Szczecin Dąbie wspólnie z kolegami z sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali trzy osoby, podejrzane o dwa napady w dzielnicy Dąbie. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do mundurowych z Dąbia wpłynęło zawiadomieni dwóch studentek, które jadąc w windzie zostały napadnięte przez dwóch nieznanych im mężczyzn. Kiedy kobiety wsiadły do windy wraz z nimi wsiadło dwóch chłopaków, w momencie jak winda znajdowała się pomiędzy piętrami została zatrzymana przez mężczyzn. Sprawcy grożąc pobiciem zażądali wydania wartościowych przedmiotów. Kobiety zastraszone oddały telefony komórkowe oraz pieniądze.

Mundurowi z Dąbia i komendy miejskiej w Szczecinie od chwili wpłynięcia zawiadomienia rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia sprawców tego napadu. Wnikliwie analizując zebrany materiał dowodowy wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć coś wspólnego z napadem.

Wczoraj wszystkie zebrane informacje potwierdziły się. Policjanci z Dąbia zatrzymali dwóch młodych chłopaków, którzy napadli na dwie studentki w windzie. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanymi ustalili również, że na koncie sprawców jest nie tylko ten napada. Dwa dni później ci sami mężczyźni wraz z innym kolegą napadli na przypadkową kobietę, która szła chodnikiem w dzielnicy Dąbie. Tu sprawcy zabrali jej torebkę z dokumentami i innymi cennymi przedmiotami.

Wczoraj mundurowi całą trójkę odpowiedzialną za napady zatrzymali i doprowadzili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Odzyskali również skradzione mienie. Zatrzymani to 22-letni Artur J., 21-letni Bartłomiej T., i 20-letni Daniel P. Wszyscy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Policjanci wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec wszystkich zatrzymanych, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony