Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali ciężarówki

Data publikacji 03.12.2008

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali złodziei okradających samochody ciężarowe. Odzyskali mienie wartości około 7 tys. zł. Za kradzieże mogą spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.

Dzisiaj po godzinie 1:00 w nocy policjanci patrolujący trasę E-30 zauważyli jak z parkingu na parking przemieszcza się fiat ducato. W aucie siedziało trzech mężczyzn. Za każdym razem kiedy wjeżdżali na parking, podjeżdżali w okolicę gdzie stoją zaparkowane tiry. Kierowca wyłączał światła i jechał powoli wzdłuż ciężarówek. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów. Na kolejnym parkingu policjanci zauważyli, jak z fiata wychodzi dwóch pasażerów a po chwili wsiadają do auta i odjeżdżają. Kiedy obserwowane auto przemieściło się do miejscowości Myszęcin, policjanci zauważyli jak jeden z pasażerów wysiadł z auta podszedł do ciężarówki i ściągnął pokrywę z akumulatora po chwili w drugim miejscu parkingu ukradł kolejną i wsiadł do auta.

Na widok radiowozu kierujący ducato zawrócił i wyjechał na trasę w kierunku Poznania, po chwili zatrzymał się. Z auta wysiadł jeden z pasażerów i zaczął wyciągać coś z części ładunkowej.

Kiedy policjanci podjęli próbę zatrzymania jeden z pasażerów uciekł. Policjanci zatrzymali kierowcę oraz drugiego pasażera. Zatrzymani to 27 i 28 - letni mieszkańcy powiatu krośnieńskiego i zielonogórskiego.

Dzisiaj policjanci przedstawią obydwóm zatrzymanym zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.
 

Powrót na górę strony