Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy pobicia obcokrajowca

Data publikacji 03.12.2008

Dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o pobicie obcokrajowca, zatrzymali policjanci z gorzowskiej komendy miejskiej. Przy ustaleniu sprawców napaści Policja wykorzystała między innymi zapis kamer monitoringu. Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia oraz znieważenia z powodu przynależności rasowej. Grozi im 3 lata więzienia.

Dwaj sprawcy napaści na obcokrajowca, do której doszło w centrum Gorzowa, są już w rękach Policji. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, 17-letni Łukasz Z. wraz z 20-letnim Krzysztofem P. wspólnie zaatakowali obcokrajowca.

 

Gorzowska policja w swej pracy wykorzystała wszystkie środki pomocne w zatrzymaniu napastników. Analizowano zapis kamer monitorujących ulice miasta. Skierowano również apel medialny do świadków niedzielnego zajścia.

Podjęte przez śledczych działania przyniosły rezultat. Gorzowianie oczekujący w czasie zdarzenia w niedzielne popołudnie na autobus na przystanku MZK przy centrum „Askana” poinformowali Policję, iż opisani młodzi mężczyźni przyjechali w to miejsce autobusem. Na tym etapie bardzo pomocny okazał się monitoring pracujący w tych pojazdach. Kamera zamontowana w autobusie zarejestrowała wysiadające osoby. Dalsze działania to czynności służb kryminalnych. Policjanci korzystając ze swojej wiedzy o osobach wchodzących w konflikt z prawem rozpoznali pierwszego z napastników. Po jego ujęciu śledczy dotarli do drugiego ze sprawców.

Obydwaj zatrzymani to młodzi Gorzowianie. 17-letni Łukasz Z. jest uczniem jednej ze szkół zawodowych. Jego 20-letni kolega Krzysztof P. pracuje dorywczo. Starszy ze sprawców był już zatrzymywany przez gorzowską Policję w związku z włamaniami, kradzieżami i uszkodzeniami ciała. Obydwaj młodzi mężczyźni zostali przesłuchani w gorzowskiej komendzie. Przedstawiono im zarzut pobicia oraz znieważenia z powodu przynależności rasowej. Zatrzymani składając wyjaśnienia usprawiedliwiali swoje zachowanie wypitym wcześniej alkoholem. Z ich relacji wynika, że do ataku z ich strony doszło bez wyraźnego powodu.

Prowadzący sprawę policjanci skierowali do prokuratury rejonowej wniosek o zwrócenie się do sądu o aresztowanie obydwu mężczyzn. Za dokonanie zarzucanych im czynów grozi do 3 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony