Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł złodziej kołpaków samochodowych

Data publikacji 03.12.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi z Elbląga, który został zatrzymany przez kryminalnych pod zarzutem kradzieży ponad 250 kompletów markowych kołpaków samochodowych. Ich szacunkowa wartość wynosi około 200 tys. zł.

Do zatrzymania 21-letniego Damiana P. doszło wczoraj około 20:00 przy ulicy Nowodworskiej. Mężczyzna został zatrzymany po wielu miesiącach pracy operacyjnej. Funkcjonariusze ustalili, że 21-latek działał od 2007 roku. Zakradał się głównie nocą i okradał markowe auta.

Policjanci zabezpieczyli komputer mężczyzny oraz dokumentację, potwierdzającą sprzedaż na jednym z ogólnopolskich portali internetowych skradzionych kołpaków.

Czynności w tej sprawie prowadzili również funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą. W mieszkaniu 21-latka znaleziono płyty CD z nielegalnymi kopiami gier i programów komputerowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 100 płyt CD i DVD oraz twardy dysk komputera. 21-latek nie był notowany.

Do sprawy został zatrzymany również 16-letni Michał P. policjanci podejrzewają, że mógł on działać z 21-latkiem. Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalają wciąż nowe fakty. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony