Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci z wizytą w Norwegii

Data publikacji 03.12.2008

Delegacja polskiej Policji w dniach 19-20 listopada 2008 r. złożyła wizytę w Oslo. Wizyta była elementem realizacji partnerstwa z policją norweską w ramach projektu współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego pn. Poprawa wyposażenia technicznego przygranicznych jednostek Policji odpowiedzialnych za zwalczanie przestępczości transgranicznej, zorganizowanej oraz nielegalnej migracji.

Norweski Mechanizm Finansowy "Norway grants"Przedsięwzięcie było kontynuacją wizyty delegacji policji norweskiej, która miała miejsce w Warszawie 16-17 września br.

W skład polskiej delegacji weszli:

− Pan nadinsp. Henryk Tusiński – Zastępca Komendanta Głównego Policji
− Pan Władysław Budzeń, Dyrektor Departamentu Budżetu MSWiA
− Pani Eliza Wójcik – Dyrektor Biura Finansów KGP
− Pan insp. Krzysztof Lis – Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji KGP
− Pan Arkadiusz Czerwiński – Główny Specjalista w Wydziale Funduszy Pomocowych Biura Finansów KGP.

Delegacja została przyjęta przez Panią Ingelin Killengreen, Komisarz Krajowej Policji Królestwa Norwegii (odpowiednik Komendanta Głównego Policji). Informacje dotyczące organizacji i zasad funkcjonowania (w tym sposobu finansowania) Policji w Norwegii zostały zaprezentowane przez przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości (nadzorującego norweską policję) oraz Sekcji Międzynarodowej i Sekcji Finansowej Krajowego Dyrektoriatu Policji.

Drugi dzień wizyty rozpoczął się w policyjnej Krajowej Jednostce Antyterrorystycznej; następnie w siedzibie Służby Informatyki i Logistyki Krajowej Policji Norwegii (PDMT) nasza delegacja zapoznała się z systemem zaopatrywania policjantów norweskich – m.in. w zakresie pojazdów, broni i amunicji, środków ochrony osobistej i umundurowania. Zaprezentowano ciekawe rozwiązania dotyczące na przykład zamawiania przez funkcjonariuszy potrzebnego sprzętu za pośrednictwem policyjnego sklepu internetowego, a także organizowania wspólnych przetargów przez służby policyjne krajów skandynawskich.

Na prośbę naszej delegacji strona norweska zorganizowała również wizytę w Drammen, gdzie Pan Komendant Tusiński uczcił pamięć tragicznie zmarłych Polaków, zapalając znicze na miejscu niedawnego wypadku.

Powrót na górę strony