Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył z powodu przynależności rasowej

Data publikacji 03.12.2008

Policjanci z I komisariatu Policji w Opolu zatrzymali dziś 16 – latka, który jest podejrzewany o publiczne znieważenie z powodu przynależności rasowej piłkarza Odry oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Czyn ten jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

28 listopada przed południem doszło w Opolu do zdarzenia, w którym pokrzywdzony został piłkarz Odry Opole. Zawodnik opolskiego klubu został zaczepiony, a następnie uderzony w twarz. Piłkarz zaczął się bronić, a jego stanowcza reakcja przyczyniła się do ucieczki napastnika.


O zajściu powiadomieni zostali policjanci. Na miejscu natychmiast pojawił się patrol, który przeszukał okolice. Poszukiwania sprawcy nie przyniosły jednak skutku.

Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na wszczęcie postępowania karnego w sprawie publicznego znieważenia osoby z powodu jej przynależności rasowej, etnicznej, narodowej lub wyznaniowej oraz naruszenie nietykalności cielesnej tej osoby.

Policjanci z I komisariatu w Opolu wytypowali i zatrzymali dziś przed 13:00, domniemanego sprawcę. Zatrzymany to 16 – letni Patryk F. - mieszkaniec Opola. W tej chwili policjanci pracują nad szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Publiczne znieważenie z powodu przynależności rasowej oraz naruszenie nietykalności cielesnej zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony