Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na dworcu z 19 kilogramami marihuany

Data publikacji 04.12.2008

Łowiccy policjanci zatrzymali dwóch podróżnych, zawartość ich bagażu wyceniono na ponad 750 tysięcy złotych. Podczas kontroli na dworcu kolejowym okazało się, że 19-latkowie z województwa pomorskiego przewozili znaczne ilości narkotyków. Obaj są uczniami szkół średnich, grozi im za to nawet 8 lat więzienia.

Mundurowi patrolując teren dworca kolejowego w Łowiczu zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Nerwowo spacerowali z dużymi torbami podróżnymi idąc w kierunku jednego z peronów. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować młodych mężczyzn i sprawdzić ich bagaże. Podczas kontroli okazało się, że 19-latkowie z województwa pomorskiego przewozili znaczne ilości narkotyków.

Zabezpieczono zawinięty w folie i bardzo hermetycznie zapakowany susz roślinny. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. Badanie narkotesterem wykazało, iż jest to wysokiej jakości marihuana. W obydwu torbach znajdowało się 18 paczek, o łącznej wadze ponad 19 kilogramów.

Policjanci ustalają teraz w jaki sposób nastolatkowie weszli w posiadanie tak znacznej ilości narkotyków oraz kto miał być odbiorcą tej dostawy. Szacowana czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru to ponad 750 tysięcy złotych. Z tej ilości można wytworzyć ponad 19 tysięcy porcji dilerskich o wadze 1 grama.

Obecnie trwają dalsze czynności dowodowe w sprawie. Wstępna kwalifikacja zarzutów to posiadanie znacznej ilości narkotyków za co grozi do 8 lat więzienia.

Śledczy będą wnioskować o tymczasowe areszty dla narkotykowych kurierów. Obaj są uczniami szkół średnich. Jeden z nich był wcześniej notowany za zniszczenie mienia, do tej pory na koncie nie mieli przestępstw narkotykowych.

Powrót na górę strony