Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalne polowania

Data publikacji 04.12.2008

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku 3 grudnia zatrzymali dwóch kłusowników. Jeden to 50-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, drugi 63-letni mężczyzna mieszka w Bełchatowie. Jak się okazało kłusownicy polowali na sarny i zające w kompleksie leśnym w okolicach Kamieńska.

Koledzy umawiali się na wspólne polowania i do lasu jechali motocyklem. Działali na szkodę koła łowieckiego, więc o całej sprawie została powiadomiona Straż Łowiecka. Funkcjonariusze znaleźli w domu starszego mężczyzny: broń myśliwską, 80 sztuk gotowej amunicji, pół litra prochu strzelniczego, 60 dkg śrutu, przyrządy do wyrobu amunicji, 124 łuski do wyrobu amunicji, 22 spłonki oraz inne śruty. Ponadto zabezpieczyli mięso mogące pochodzić ze zwierzyny leśnej, które zostało przekazane do badań. W miejscu zamieszkania młodszego mężczyzny policjanci znaleźli mięso posiadające ślady postrzelenia ze śrutu, zostało ono przekazane do badań. Oprócz tego funkcjonariusze ujawnili 27 sztuk poroży oraz sierść z zabitych zwierząt.

W areszcie pozostał tylko starszy z kłusowników, gdyż na osadzenie młodszego nie zezwolił lekarz. 63-latek odpowie za nielegalny wyrób amunicji i posiadanie broni bez zezwolenia. Obaj odpowiedzą za naruszenie przepisów prawa łowieckiego.

Powrót na górę strony