Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spóźnili się na przesłuchanie, bo okradali sklep

Data publikacji 04.12.2008

32-letni mieszkaniec Sopotu został wezwany do komendy na przesłuchanie. Przyszedł wraz z kolegą. Okazało się, że on sam jest pod wpływem narkotyków, a kieszeni ma heroinę. Natomiast jego kolega w reklamówce miał odzież skradzioną nieco wcześniej ze sklepu. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj funkcjonariusz zwalczający przestępczość narkotykową telefonicznie wezwał na przesłuchanie 32-latka z Sopotu. Po jakimś czasie mężczyzna pojawił się w komendzie wspólnie z kolegą, który pozostał w poczekalni. Podczas rozmowy 32-latek powiedział, że na przesłuchanie spóźnił się, ponieważ okradł sklep. Policjanci postanowili sprawdzić kim jest kolega, z którym przyszedł mężczyzna.

Jak się okazało 26-latek z Sopotu, który siedział w poczekalni, miał ze sobą reklamówkę, w której znajdowały się dwa ukradzione swetry z metkami oraz kombinerki służące do zdejmowania zabezpieczeń. 26-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali też 32-latka, ponieważ miał on przy sobie ćwierć grama heroiny, a ponadto tester wykazał, że był od wpływem heroiny. Wstępnie ustalono, że dwaj mężczyźni od kilku miesięcy trudnili się kradzieżami sklepowymi. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Posiadanie narkotyków to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat.
 

Powrót na górę strony