Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 04.12.2008

Policjanci z Brzegu i CBŚ z Wrocławia zlikwidowali plantację marihuany. Na prywatnej posesji zabezpieczyli 157 - ponad półmetrowych - krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenia, w których uprawiano marihuanę wyposażone były w specjalistyczny sprzęt. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby. Za wytwarzanie środków odurzających grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Współpracujący ze sobą policjanci z Centralnego Biura Śledczego we Wrocławiu oraz sekcji kryminalnej komendy powiatowej w Brzegu, tuż po godzinie 10:00 weszli na teren jednej z prywatnych posesji w Brzegu, gdzie według informacji miały znajdować się narkotyki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa pomieszczenia, w których uprawiana była marihuana. Jedno z pomieszczeń zlokalizowane było w piwnicy budynku mieszkalnego, natomiast drugie znajdowało się w budynku gospodarczym w ogrodzie tej posesji. Pomieszczenia, w których rosły konopie, były wyposażone w grzejniki, wentylatory, nawilżacze oraz lampy ogrodnicze zapewniające optymalne warunki uprawy.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 157 ponad półmetrowych krzewów konopi indyjskich. Szacuje się, że z krzewów można uzyskać około 3 000 gram marihuany, a jej wartość na czarnym rynku to około 78 000 złotych.

W domu zatrzymano również trzy osoby, które zajmowały się uprawą marihuany. Troje mieszkańców Brzegu: 28–letnia Katarzyna D., 27–letni Tomasz Ł. oraz 32–letni Sławomir L. odpowiedzą teraz za wytwarzanie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków odurzających w postaci marihuany, za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna D. i Tomasz Ł. stanęli już przed prokuratorem, który zastosował wobec nich dozór policyjny.

Natomiast Sławomir L. dziś zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o środku zapobiegawczym wobec niego.


 

Film Zlikwidowana plantacja marihuany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format flv - rozmiar 1.93 MB)

Powrót na górę strony