Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani 17-letni sprawcy napadu na bar

Data publikacji 04.12.2008

Policjanci zatrzymali trzech 17-latków, którzy napadli na bar. Wczoraj rano zamaskowani napadli na barmankę, grozili jej pistoletem, a później skrępowali ją taśmą. Z kasy i automatów do gry ukradli gotówkę i uciekli. Policjanci wytypowali i zatrzymali napastników. Odzyskali też prawie całą gotówkę. Zatrzymanym grozi kara od 3 do 12 lat więzienia.

Do napadu doszło wczoraj rano, około godz. 8:00, tuż po otwarciu lokalu. Bandyci w założonych na głowach kominiarkach wpadli do baru, a następnie jeden z nich trzymając w ręku pistolet groził barmance jego użyciem, po czym skrępowali kobietę owijając jej nogi i ręce taśmą a potem zamknęli na zapleczu. Zrabowali pieniądze z szuflady oraz z automatu gry zręcznościowej i uciekli.

Tuż po odebraniu zgłoszenia o napadzie policjanci przystąpili do działań operacyjnych. Poczynione ustalenia doprowadziły ich do sprawców napadu. Rabusiami okazali trzej 17-latkowie, mieszkańcy pobliskich miejscowości, którzy są uczniami jednej ze szkół średnich w powiecie suskim. Policjanci zebrali na tyle mocne dowody, że zatrzymani nie mieli żadnej linii obrony. W trakcie zatrzymania od razu przyznali się do napadu. Z ustaleń wynika, że przygotowywali się do niego od kilku tygodni. Kupili w sklepie myśliwskim pistolet hukowy, który wyglądem przypomina broń palną. Wyposażyli się również w kominiarki.

Odzyskana została prawie cała skradziona gotówka, tylko niewielką jej część 17-latkowie zdołali wydać.

Niewykluczone, że zatrzymani młodzieńcy mają na koncie jeszcze inne przestępstwa. Trwają obecnie dalsze ustalenia w tej sprawie.

O losie zatrzymanych osób w najbliższym czasie zdecyduje Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej. Za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony