Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić 40 tys. złotych

Data publikacji 04.12.2008

40 tys. złotych próbowali wyłudzić z banku na Woli dwaj mężczyźni. 53-letni Jan Ł. i 49-letni Krzysztof K. zostali zatrzymani przez stołecznych wywiadowców i policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP, gdy zjawili się w placówce bankowej, aby podpisać umowę kredytową. Jeden z nich zapewniał nawet funkcjonariuszy, że w ogóle nie wie, o jaką kwotę pożyczki chodzi.

Gdy stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że w jednym z banków na Woli przyjęto wniosek kredytowy na 40 000 złotych i dołączono do niego sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu, postanowili to sprawdzić. Przygotowali zasadzkę. Wczoraj udali się do placówki bankowej, aby zatrzymać oszustów.

53-letni Jan Ł. z Sochaczewa i 49-letni Krzysztof K. z Warszawy wpadli, gdy zjawili się w banku podpisać umowę kredytową. Jednym z zatrzymanych był rzekomy poręczyciel, drugim sam kredytobiorca, który nie wiedział nawet, o jaką kwotę pożyczki się ubiega.

Obaj zostali przewiezieni do komendy przy ul. Żytniej. Za oszustwo i sfałszowanie dokumentów grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony