Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając potrącili policjantów

Data publikacji 04.12.2008

Zatrzymani zostali obydwaj mężczyźni, którzy wczoraj podczas próby wylegitymowania najechali samochodem na funkcjonariuszy a potem zaczęli uciekać. Na szczęście obrażenia policjantów nie były groźne. W trakcie akcji policjanci w samochodzie odnaleźli biżuterię, sprzęt rtv, telefony komórkowe oraz kilkanaście sztuk amunicji prawdopodobnie pochodzące z włamań. Za czynną napaść na policjantów grozi im kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem, około godz. 19:00 policjanci operacyjni zauważyli samochód, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisem poszukiwanym przez funkcjonariuszy włamywaczom. Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania samochodu. Zablokowali dwoma radiowozami wyjazd z osiedlowej uliczki i podeszli do samochodu aby wylegitymować mężczyzn. Kierujący mazdą gwałtownie ruszył do tyłu najeżdżając na dwóch funkcjonariuszy, trzeci w ostatniej chwili odskoczył na bok. Padły strzały ostrzegawcze. Mimo to kierujący mazdą nie zatrzymał się próbując uciekać – uderzył w jeden z radiowozów a potem także w zaparkowane przy drodze samochody, co spowodowało że utracił panowanie nad pojazdem. Kiedy samochód zatrzymał się mężczyźni zaczęli uciekać pieszo.

Na miejsce dotarli kolejni policjanci z prewencji oraz przewodnik z psem tropiącym, którzy wsparli „kryminalnych” w poszukiwaniach zbiegłych mężczyzn. Niedługo potem zatrzymany został jeden z nich, a dzisiaj drugi. Obydwaj są mieszkańcami Krakowa w wieku 27 i 29 lat.

Dzisiaj zostaną przesłuchani. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W czasie akcji policjanci ujawnili m.in. biżuterię, sprzęt rtv, telefony komórkowe oraz kilkanaście sztuk amunicji – prawdopodobnie pochodzące z włamań do mieszkań na terenie Krakowa i okolic. Trwają ustalenia dotyczące ilości włamań, które można przypisać zatrzymanym mężczyznom. Mężczyźni odpowiedzą także za uszkodzenie mienia spowodowane podczas ucieczki ( uszkodzone zostały radiowóz i dwa inne samochody).

Obrażenia funkcjonariuszy, na szczęście, okazały się niegroźne, policjantom udzielono niezbędnej pomocy medycznej.


 

Powrót na górę strony