Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla zachodniopomorskiej Policji

Data publikacji 04.12.2008

W Szczecinie, przy ul. Wernyhory, na policyjnym parkingu, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk i Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tadeusz Pawlaczyk przyjęli 66 nowych Fiatów Ducato. Już niebawem wsiądą do nich policjanci.

W drugiej połowie grudnia policyjne radiowozy dostarczone wyniku przetargu, zorganizowanego i przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie zostaną rozdysponowane na poszczególne jednostki. Dla województwa zachodniopomorskiego z tej partii, przewidzianych jest 14 pojazdów. Są to  Fiaty Ducato z 3 litrowym  wysokoprężnym silnikiem turbodiesla o mocy 157 koni mechanicznych. Przeznaczone są do przewozu 6 osób oraz ładunku, z możliwością powiększania części bagażowej w zależności od potrzeb. Obok niezbędnego sprzętu jakim jest radiotelefon oraz sygnalizacja uprzywilejowania w ruchu drogowym, samochody posiadają klimatyzację, układ hamowania abs, wspomaganie układu kierowniczego, dwie poduszki powietrzne, podgrzewane lusterka boczne. Wartość radiowozów wynosi prawie 6,6 mln zł. Pieniądze uzyskane zostały z programu modernizacji policji.

Obecnie policyjne samochody czekają na zakończenie formalności związanych z rejestracją i już niebawem pojawią się na drogach w codziennej policyjnej służbie.

Powrót na górę strony