Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje sklepowi

Data publikacji 05.12.2008

Policjanci z Czarnkowa i strażnicy miejscy zatrzymali dwóch mieszkańców Gorzowa Wlkp. Mężczyźni podejrzewani są o dokonywanie kradzieży w sklepach z narzędziami. Skradziono m.in. pilarkę spalinową, myjkę ciśnieniową i dwa komplety kluczy. Straty poniesione przez właścicieli sklepów oszacowano na kilka tys. zł. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy do policji w Czarnkowie dochodziły informacje o kradzieżach narzędzi w dwóch sklepach. Skradziono m.in. pilarkę spalinową, myjkę ciśnieniową i dwa komplety kluczy. Straty poniesione przez właścicieli sklepów oszacowano na kilka tysięcy złotych. Ostatnia odnotowana kradzież miała miejsce 1 grudnia. Wczoraj kierownik jednego z feralnych sklepów zadzwonił do komendy informując, że wśród klientów, prawdopodobnie rozpoznał sprawcę poniedziałkowej kradzieży. Powiadomieni przez dyżurnego policjanci od razu udali się na miejsce. Sprawca jednak został już zatrzymany przez funkcjonariuszy czarnkowskiej Straży Miejskiej.

Mimo, że mężczyzna tłumaczył się, że w Czarnkowie jest pierwszy raz, zapis monitoringu z dnia kradzieży nie pozostawiał wątpliwości. Został rozpoznany. Zgłaszający poinformował również, że zatrzymany miał wspólnika. Ten również był widziany przez strażników. Po krótkim rekonesansie w mieście i on został zatrzymany. Materiał z monitoringu, który posiadali policjanci pozwolił też na identyfikację obu zatrzymanych jako sprawców dwóch kradzieży w innym czarnkowskim sklepie.

Za kradzieże zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony