Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów

Data publikacji 05.12.2008

10 ton tytoniu wartego ponad pół mln zł., nielegalną linię do produkcji papierosów i ponad 400 tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych różnych marek o wartości 140 tys. zł ujawnili w Będzinie policjanci z Centralnego Biura Śledczego, funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i katowickiej Izby Celnej. Wartość strat Skarbu Państwa szacowana jest na ponad 1 mln 200 tys. zł.

Wczoraj po południu służby wkroczyły na posesję prywatnej firmy w Będzinie. Jak wynikało z uzyskanych wcześniej informacji na terenie posesji miała znajdować się nielegalna wytwórnia papierosów. Okazało się, że właściciel budynków wynajmował część znajdujących się tam pomieszczeń. W jednym z magazynów policjanci, pogranicznicy i celnicy ujawnili urządzenia nielegalnej linii do produkcji papierosów oraz gotowe papierosy i produkty tytoniowe. M.in. 400 000 sztuk papierosów o wartości 140.000 zł i ponad 10 ton tytoniu o wartości 560.000 zł.

Poza tym przedstawiciele służb biorących udział w akcji w magazynie zabezpieczyli urządzenia do nielegalnej produkcji alkoholu i znaczną ilość zakrętek do butelek.

Wartość strat Skarbu Państwa szacowana jest na 1.200.000 zł.

Ujawnienie nielegalnego magazynu to efekt prowadzonych od kilku miesięcy, wspólnych działań operacyjnych Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Powrót na górę strony