Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będą odpowiadać za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 05.12.2008

Policjanci z Bartoszyc zatrzymali kupującego i sprzedającego narkotyki oraz zabezpieczyli ponad 50 gram marihuany. Policjanci z sekcji kryminalnej w Pruszkowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn posiadających narkotyki. Ich koledzy z Bolesławca zabezpieczyli 116 porcji marihuany i zatrzymali handlarza narkotykami. A zwykła kontrola drogowa, którą przeprowadzili policjanci z Bielan doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który posiadał przy sobie narkotyki.

Kryminalni z Bartoszyc podejrzewali, że jeden tamtejszych mieszkańców może sprzedawać narkotyki. Policjanci postanowili go obserwować. Wczoraj około godziny 9.30 przy ulicy Jagiellończyka funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn – 33-letniego Dariusza S. oraz o cztery lata młodszego Mariusza C. Przy jednym z nich policjanci zabezpieczyli ponad 50 gram marihuany, natomiast przy drugim elektroniczną wagę ze śladową ilością suszu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają, skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie one miały trafić.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za rozprowadzanie narkotyków można za kratki trafić nawet na 10 lat.

***

Wczorajszego ranka funkcjonariusze sekcji kryminalnej z Pruszkowa otrzymali informacje, że popołudniu ma dojść do przekazania środków odurzających pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami. Błyskawiczne działania operacyjne pozwoliły na ustalenie tych osób. Tuż po 14.00 zostali zatrzymani uczniowie jednej z pruszkowskich szkół: Maciej K. i Dariusz B.

Przeszukano mieszkania zatrzymanych. W jednym z nich policjanci zabezpieczyli w piwnicy ponad 56 gram marihuany. Ponadto znaleziono również wagę oraz materiał do porcjowania narkotyku.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Dzisiaj spotkają się z dochodzeniowcami i będą mogli złożyć wyjaśnienia. Za posiadanie środków odurzających grozi im nawet do 3 lat więzienia.

***

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 23-latka ujawnili 116 porcji marihuany. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie rozprowadzanie narkotyków. W chwili obecnej policjanci ustalają od jakiego czasu trwał ten przestępczy proceder. W tej sprawie nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za handel środkami odurzającymi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

***

Policjanci z Bielan około 22:00 zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej peugeota. Kierowca na widok funkcjonariuszy wyraźnie się zdenerwował. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli u kierowcy dwie torebki z białym proszku. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód odholowany na parking.

Marcin Ł. trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone narkotyki zbadano testerem, który wykazał, że jest to amfetamina. 27-latek tłumaczył się policjantom, że kilka godzin wcześniej na Bródnie w paczce po papierosach znalazł narkotyki i zatrzymał je.

Dochodzeniowcy przedstawili młodemu mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających. Z uwagi na to, że Marcin Ł. wiele razy wchodził w konflikt z prawem sędzia zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.
 

Powrót na górę strony