Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden zabił, drugi zacierał ślady

Data publikacji 05.12.2008

Wczoraj w Żaganiu zostały znalezione na śmietniku zwłoki mężczyzny. Policyjni eksperci wykluczyli naturalny zgon. Po trzech godzinach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu 25 lat więzienia, a drugi zarzut zacierania śladów za co grozi mu 5 lat więzienia.

Wczoraj o godz. 7:00 oficer dyżurny KPP Żagań został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o zgłoszeniu znalezienia zwłok w Żaganiu przy ul. Fredry. Zwłoki mężczyzny znalazł mieszkaniec jednego z budynków, który rano, idąc do pracy chciał wyrzucić śmieci. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza. W oględzinach zwłok i miejsca jego znalezienia uczestniczyli również eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego w Zielonej Górze. Oględziny zwłok wykluczyły naturalny zgon mężczyzny, u którego widoczny był uraz głowy.

W tym samym czasie policjanci służby kryminalnej prowadzili działania operacyjne. Ustalono, iż zmarły mężczyzna to 29-letni mieszkaniec tej samej dzielnicy. Po trzech godzinach policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn: 26-letniego Andrzeja F. i jego ojca Jerzego F. Obaj byli nietrzeźwi. Policjanci przeprowadzili również dokładne oględziny ich mieszkania.

Dziś policjanci przedstawili Andrzejowi F. zarzut zabójstwa, a Jerzemu F. zarzut zacierania śladów związanych z zabójstwem Jarosława Z. Obaj zatrzymani mężczyźni złożyli już wyjaśnienia. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, iż śmierć Jarosława Z. nastąpiła w wyniku urazu głowy i obrzęku mózgu. Sam uraz głowy powstał w wyniku kilkukrotnego uderzenia tępym narzędziem.

Z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego wynika, iż ofiara zabójstwa i zatrzymany Andrzej F. znali się od dłuższego czasu i utrzymywali kontakty towarzyskie. Przedwczoraj spotkali się w mieszkaniu Andrzeja i Jerzego F. gdzie razem pili alkohol. Właśnie w czasie spotkania zakrapianego alkoholem, prawdopodobnie w późnych godzinach nocnych doszło do tragedii. Zwłoki mężczyzny zostały z mieszkania wyniesione do stojącego w pobliżu murowanego śmietnika.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, w czasie którego policjanci zbadają wszystkie okoliczności zabójstwa. Dziś policjanci złożą do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego Andrzeja F. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec Jerzego F. dozoru policyjnego.

Podejrzanemu Andrzejowi F. za zabicie człowieka grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast Jerzemu F. za zacieranie śladów przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony