Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał opłacających rachunki

Data publikacji 05.12.2008

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą z Łukowa zatrzymali 38-letniego właściciela prywatnej firmy świadczącej usługi pocztowe. Mężczyzna w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przyjmował od klientów pieniądze i nie odprowadzał ich na wskazane w dowodach wpłat rachunki. Za tp oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia. Ofiarą oszusta mogło paść nawet kilkaset osób.

Pierwsze informacje o kłopotach z rachunkami opłacanymi w firmie prowadzonej przez 38-letniego mieszkańca gminy Łuków dotarły do Policji pod koniec listopada. Podjęte przez policjantów czynności wskazują, że mężczyzna od kilku miesięcy nie odprowadzał wpłacanych przez klientów pieniędzy na wskazane rachunki, a zatrzymywał je dla siebie. Ustalono i przesłuchano już czternaście osób pokrzywdzonych. Straciły one od kilkuset do prawie dwóch tysięcy złotych.

Wczoraj właściciel firmy został doprowadzony na przesłuchanie. Przedstawiono mu zarzut oszustwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zabezpieczono dokumenty związane z prowadzoną działalnością oraz przyjmowaniem i przekazywaniem wpłat. Policjanci zabezpieczyli także mienie podejrzanego na poczet przyszłych kar. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pokrzywdzonych może być nawet kilkaset osób.

 

Powrót na górę strony