Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spali na papierosach

Data publikacji 06.12.2008

Policjanci z zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Parczewie ujawnili, głównie w łóżku 53-letniego mieszkańca Parczewa, ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na kwotę co najmniej 4500 złotych.

Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Parczewa. W należącej do niego Toyocie znajdowało się ponad 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po tym odkryciu policjanci udali się na posesję należącą do mężczyzny. W jednym z zaparkowanych na podwórku pojazdów funkcjonariusze znaleźli kolejne kartony papierosów. Największe odkrycie znajdowało się w sypialni. W łożu małżeńskim, pod materacem, znajdował się specjalnie skonstruowany stelaż przykryty deskami. W środku było ukryte się około 1000 paczek papierosów różnych marek.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie wartość strat Skarbu Państwa oszacowano na co najmniej 4500 złotych.

Powrót na górę strony