Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowy kanał przerzutowy zlikwidowany

Data publikacji 08.12.2008

Policjanci z Kielc zlikwidowali narkotykowy kanał przerzutowy z Europy Zachodniej do Polski. W zatrzymanym przez nich mercedesie-taksówce znajdowało się ponad 8 kilogramów marihuany i blisko 20 deko haszyszu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków jest nie mniejsza niż 250 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 41 lat - mieszkańców Jędrzejowa.

Świętokrzyscy policjanci podejrzany samochód zatrzymali w podwłoszczowskich Chlewicach. W mercedesie-taksówce oprócz zdezorientowanego kierowcy był 41-letni mieszkaniec Jędrzejowa. Kiedy policjanci zajrzeli do bagażnika samochodu, odkryli w jego wnętrzu zapakowane w podróżnej torbie narkotyki. Okazało się, że zabezpieczone przez policjantów ponad 8 kilogramów marihuany oraz blisko 20 dekagramów haszyszu zostało przemycone przez pasażera taksówki z jednego z krajów Beneluksu. Cały „towar” trafił do laboratorium, gdzie poddawany jest szczegółowej analizie chemicznej. Wstępne ustalenia wskazują na to, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków jest nie mniejsza niż 250 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają teraz, gdzie narkotyki miały trafić i kto miał być ich odbiorcą. Starszy z zatrzymanych mężczyzn jest już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wstępnie przedstawiono mu zarzut przemytu i posiadania znacznych ilości narkotyków.

Dalsza praca policjantów doprowadziła do zatrzymania 23-letniego mężczyzny, który, jak wskazują wstępne ustalenia, był wspólnikiem zatrzymanego wcześniej pasażera taksówki. 23-latek został objęty policyjnym dozorem. Obu zatrzymanym może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony