Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na czeskiego taksówkarza, wpadli w Polsce

Data publikacji 09.12.2008

Dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o napad rabunkowy i uprowadzenie czeskiego kierowcy taksówki zatrzymali dolnośląscy policjanci. Mężczyźni, którzy zamówili kurs do jednej z miejscowości w okolicach Pragi obezwładnili kierowcę, a następnie skradzioną taksówką przyjechali do Polski. Kierowca korzystając z chwilowej nieuwagi sprawców uciekł z auta i powiadomił o wszystkim polską Policję. 21 i 26-letni obywatele Ukrainy wpadli na policyjnej blokadzie.

Wczoraj około południa oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Kłodzku został telefonicznie powiadomiony o napadzie rabunkowym na czeskiego taksówkarza, do którego doszło kilka godzin wcześniej w okolicach Pragi. Dzwonił uprowadzony, który zdołał uciec z rąk porywaczy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwaj mężczyźni wsiedli do jego taksówki i zamówili kurs do jednej z okolicznych miejscowości. W drodze kierowca został obezwładniony, a sprawcy skradzioną taksówką przyjechali do Polski. W pewnym momencie w okolicy Szczytnej pokrzywdzony wykorzystał moment nieuwagi mężczyzn i uciekł z samochodu, po czym powiadomił o wszystkim polską Policję.

Sztab dolnośląskich funkcjonariuszy natychmiast przystąpił do działań. Na drogi regionu skierowano patrole operacyjne oraz wystawiono posterunki blokadowe. Po kilkudziesięciu minutach w okolicy Ząbkowic Śląskich policjanci na jednym z takich posterunków zauważyli i zatrzymali poszukiwany samochód, którym jechali dwaj mężczyźni. Obaj podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do Kłodzka. Jak się okazało to 21 i 26-letni obywatele Ukrainy.

Policjanci z Kłodzka wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.
 

Film Napadli na czeskiego taksówkarza, wpadli w Polsce


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Napadli na czeskiego taksówkarza, wpadli w Polsce (format flv - rozmiar 1.37 MB)

Powrót na górę strony